Sprawdzony przepis!

Wafel z masą chałwową

Nie wiem jak wy, ale my lubimy przekładane wafelki przygotowywane w domu. W najprostszym przepisie na wafel z mlekiem skondensowanym wystarczy wziąć paczkę andrutów i puszkę skondensowanego słodkiego mleka. Nieco bardziej skomplikowany jest wafel mojej babci Stasi, a właściwie z jej kulinarnego zeszytu. To wafel przekładany masą z mleka w proszku z rodzynkami.

Wafel z masą chałwową

Stąd już prosta droga do eksperymentów, z których powstał kolejny przepis na przekładane wafle i zarazem receptura na zdrową przekąskę. Mowa oczywiście o andrucie przekładanym kremem daktylowo-orzechowym. Dzisiaj przyszedł kolej na kolejną odsłonę wafelków. Jest to pomysł bardzo prosty, a składa się z zaledwie trzech, łatwo dostępnych składników.

 

Składniki:

  • 1 opakowanie wafli
  • 400 g chałwy waniliowej
  • 200 ml śmietany

Chałwę rozkruszamy i miksujemy, dodając do niej po łyżce śmietany. Gdy masa jest już jednolita, smarujemy nią blat wafla i przykrywamy kolejnym blatem. Czynność powtarzamy, do momentu wyczerpania masy i wszystkich andrutów. Tak przełożony wafel układamy na desce do krojenia, przykrywamy drugą i wstawiamy do lodówki, dbając, by był przyciśnięty czymś cięższym. Następnego dnia możemy go kroić na kawałki lub batoniki i jeść. Dla łasuchów istnieje jeszcze możliwość polania lub otoczenia wafelków w czekoladzie.

wafel z masą chałwową

Smacznego życzę!