Sprawdzony przepis!

Andrut przekładany kremem daktylowo-orzechowym

Kolejny przepis na przekładane wafle i kolejna recepta na zdrową przekąskę. Przygotowuje się ją szybko, a cały proces możemy podzielić na etapy, np. można wcześniej namoczyć daktyle.

Wafle przekładane kremem daktylowo-orzechowym

Najdłuższe w czekaniu na rezultat jest czekanie, aż wafel nasiąknie masą. Jednak dla tych, którzy lubią, jak coś im chrupie w zębach, mogą jeść wafelki zaraz po przełożeniu andruta.
Do wykonania tej przekąski potrzebujemy zaledwie trzech składników: masła orzechowego, daktyli oraz andruta. Przy czym andrut może być prostokątny, kwadratowy lub okrągły. Możemy wykorzystać z niego tyle blatów, ile chcemy i w jakim stopniu wystarczy nam masy. Co do masła orzechowego to może być kupne lub możemy przygotować je sami np. według tego przepisu na domowe masło orzechowe. 
Składniki:
  • 1 op. Blatów waflowych
  • 150 g masła orzechowego
  • 100 g daktyli

Daktyle zalewamy ciepłą wodą i moczymy co najmniej godzinę. Ja zalałam je wodą na noc i dalej przygotowywałam wafla kolejnego dnia.Gdy daktyle są miękkie, wtedy przykładamy je do blendera i rozdrabniamy, dodając masło orzechowe. Gdyby okazało się, że masa jest nieco za gęsta, wówczas możemy dodać kilka łyżek wody, w której moczyły się daktyle.

Na koniec uzyskaną masa smarujemy płaty wafli i składamy je razem. Przykrywamy czymś ciężkim np. deską do krojenia, obciążoną garnkiem i odstawiamy, aż całość się sklei. Andruta kroimy na kawałki wielkości batoników. I możemy już zajadać.
 
Smacznego!