Sprawdzony przepis!

Mrożony jogurt owocowy – prosty deser

Szukając sposobów na tanie, smaczne i zdrowe desery zwróciłam się w stronę jogurtu. Najlepszy byłby jogurt naturalny, grecki, odsączony. Jeśli nie masz dostępu do takiego jogurtu, zobacz, w jaki sposób możesz przygotować jogurt naturalny oraz odsączony typu greckiego, samodzielnie w domu.

Mrożony jogurt owocowy – prosty deser

Przygotowując jogurt owocowy w domu, możesz wykorzystać owoce sezonowe, a w zimie (gdy ja go przygotowywałam) również owoce mrożone. Przygotowanie tego deseru jest bardzo proste, a w zależności od użytych składników nadawać będzie się dla małych i dużych, dla dzieci, a nawet dla osób na diecie. Wystarczy tylko podmienić miód na słodzik. Jogurt można też uzupełnić o ulubione nasiona lub orzechy. Z powodzeniem taki deser można podać również gościom.

Jeżeli chcesz wykonać jogurt owocowy według mojego pomysłu, to zapraszam do dalszego czytania. Dodam tylko, że u mnie to bardziej mrożony jogurt z owocami, ale jeśli nie chcesz takiego, nie używaj mrożonych owoców.

Składniki (na 1 porcję):

  • 200 ml jogurtu
  • 1 saszetka mrożonych owoców
  • Miód
  • Owoce do przybrania
  • Orzechy do przybrania
  • Suszone owoce  (opcjonalnie)


Mrożone owoce miksujemy w blenderze. Ja użyłam mieszanki smoothie zawierającej marchewkę, jabłko, brzoskwinię, dynię i ananasa. Można też użyć zamrożonych bananów, truskawek, owoców jagodowych i innych według uznania.

Do zmiksowanych owoców dodajemy porcje jogurtu i nadal miksujemy, do uzyskania gładkiej konsystencji.


Gotowy zimny jogurt przekładamy do salaterek i przybieramy dowolnymi owocami, orzechami lub pestkami. U mnie to owoce kiwi, mieszanka orzechów i suszona żurawina.


Życzę powodzenia i smacznego!