Sprawdzony przepis!

Krakersy z pastą słonecznikową

Ostatnio podawałam wam przepis na pastę słonecznikową, którą można wykorzystać na różne sposoby. Jedną z nich jest przygotowanie szybkiej, smacznej i zdrowej przekąski. Można ją podać niespodziewanym gościom lub potraktować jako zakąskę do wina i przekąskę do wieczornego filmu.

Krakersy z pastą słonecznikową

Przygotowanie jej nie zajmie nawet 5 minut. Można ją dowolnie ozdabiać, korzystając z produktów, które mamy w domu lub które lubimy. Jest to opcja efektownego, jednak taniego poczęstunku.
Do przygotowania potrzebujemy jedynie krakersów, polecam razowe. Poza tym wspomniana już pasta słonecznikowa, na którą przepis znajdziecie we wpisie: Jak zrobić pastę z nasion słonecznika? Przybranie krakersów jest już sprawą indywidualną. Moje przybranie jest proste, acz smaczne i komponuje się ze smakiem pasty. Serdecznie polecam i zachęcam do własnych eksperymentów.
 
Składniki:

  • 2 paczki krakersów
  • Słoik pasty słonecznikowej
  • Dodatki: suszone pomidory, ogórki konserwowe, awokado, oliwki itp.

 
 

Zakładam, że pastę mamy przygotowaną już wcześniej. Jeśli nie to możemy zmielić, wcześniej namoczone ziarna słonecznika z oliwą, sokiem cytrynowym i przyprawami, a uzyskaną pastą posmarować krakersy. Kolejnym krokiem jest przygotowanie dodatków, ich pokrojenie oraz ułożenie wszystkiego na wierzchu pasty. Można też pokroić dodatki, powkładać do osobnych miseczek i podać na stół razem z krakersami i pastą słonecznikową, tak by każdy mógł samodzielnie przygotować sobie przekąskę.


Smacznego!