Sprawdzony przepis!

Pieczona biała kiełbasa


Cierpieliście kiedyś na chroniczny brak czasu? Mnie ta dolegliwość męczy od dłuższego czasu. Jednak na nic narzekania, gdy głodna rodzina czeka na nakarmienie.
pieczona biała kiełbasa

Jednym z kanonu szybkich, a zarazem smacznych potraw jest pieczona biała kiełbasa, która nie wymaga, ani wielkich zachodów, ani umiejętności, a przy tym robi się niemal błyskawicznie :)
Składniki: (dla 6 głodnych osób)

  • 1200g kiełbasy
  • 2 spore cebule
  • 3 łyżki oliwy
  • sól, pieprz, kminek  Kiełbasę opłukać i osuszyć. Na dużej patelni rozgrzać tłuszcz i smażyć ją z obu stron na rumiano. Gdy się przyrumieni, nakłuć widelcem i poczekać, aż wypływający płyn odparuje.


Wówczas przewrócić na drugą stronę i ponownie nakłuć kiełbasę. Gdy płyn odparuje, przełożyć kiełbasę do naczynia do zapiekania.
Na tłuszczu pozostałym ze smażonej kiełbasy podsmażyć pokrojone w plasterki cebule. Razem z tłuszczem położyć  ją na przygotowanej do pieczenia kiełbasie, przyprawić całość i  wsunąć do nagrzanego piekarnika.


Piec kwadrans w temperaturze 200 stopni.
Podawać na ciepło z ziemniaczkami lub kaszą lub na zimno z chrzanem. Ja podałam z kaszą kuskus, w towarzystwie czerwonego barszczu.


Życzę smacznego!