Sprawdzony przepis!

Ekspresowy makaron z groszkiem i warzywami

 Ostatnio byłam tak zabiegana, że o ile nie jedliśmy na zewnątrz, to domowe obiady były bardzo szybkie i proste. Jedną z takich potraw był makaron z warzywami i tuńczykiem wędzonym. Danie iście ekspresowe.

Ekspresowy makaron z groszkiem i warzywami

Przygotowanie go zajęło dokładnie tyle, ile gotowanie makaronu, czyli 12 minut. No może nieco więcej, 15 do 20 minut z podaniem na stół. Wszystko dzięki użyciu puszek. Zarówno tuńczyk wędzony w oleju był puszkowany, jak i grzybki, które pod koniec gotowania makaronu, wrzuciłam do niego na chwilę.

Poza tym użyłam makaronu kokardki, ale oczywiście możecie użyć dowolnego. Z warzyw był jeszcze groszek zielony, mrożony. Można użyć groszku z puszki, będzie jeszcze szybciej. Jeśli chcecie, to możecie zamienić warzywa na takie, które lubicie np. na kukurydzę z puszki lub mrożony mix warzyw.

Składniki:

  • 500 g opakowanie makaronu kokardki
  • 200 g mrożonego groszku
  • 1 puszka grzybków
  • 2 puszki wędzonego tuńczyka w oleju
  • przyprawy: sól, pieprz czarny, ostra papryka


Makaron gotujemy w osolonej wodzie. Czas gotowania zależy od rodzaju makaronu. Najlepiej ugotować go według instrukcji na opakowaniu. U mnie było to 12 minut. Gdy woda się zagotowała, wrzuciłam makaron, a po ponownym doprowadzeniu do wrzenia dorzuciłam mrożony groszek, zmniejszyłam płomień i gotowałam wszystko razem.

Gdy makaron z groszkiem się gotował, odcedziłam grzybki z zalewy oraz włożyłam do miski tuńczyka w oleju i rozdrobniłam go. Pod koniec gotowania go makaronu z groszkiem wrzuciłam grzybki, żeby się zagrzały. Ugotowany makaron z groszkiem i grzybkami odcedziłam i przełożyłam do miski z tuńczykiem. Przyprawiłam do smaku, wymieszałam i gotowe. Smaczne i tanie danie w zaledwie kwadrans.

Smacznego!