Sprawdzony przepis!

Łatwe makaroniki

 Makaroniki nie należą do najłatwiejszych ciastek, o czym przekonałam się gdy piekłam je po raz pierwszy. Jednak z czasem nabrałam wprawy, a i przepis miałam łatwiejszy. Nie bez znaczenia był tez zakup specjalnej maty do ich wypieku, dzięki której wszystkie połówki były jednakowej wielkości.

Makaroniki

Makaroniki wyszły kruche z wierzchu i lekko ciągnące w środku. nie były za słone, a krem z białej czekolady i serka mascarpone był lekki jak puch i delikatny, jak marzenie. Poza tym przepis nie był trudny, wymagał jedynie dokładności i spokoju.

Składniki makaroników:

  • 90 g białka
  • 100 g mielonych migdałów
  • 170 g cukru pudru
  • barwnik spożywczy

Składniki kremu:

  • 125 g serka Mascarpone
  • 50 g białej czekolady


Białka przygotowujemy dzień wcześniej i zostawiamy na całą noc, aby się zestarzały. Nie chowamy ich do lodówki, lecz zostawiamy w temperaturze pokojowej!

Następnego dnia wlewamy białka do misy miksera i ubijamy na najwyższych obrotach przez dwie minuty. Później dodajemy do białek 35 g przesianego cukru pudru i jeszcze raz ubijamy. Tym razem na średnich obrotach, aż piana będzie sztywna, czyli przez około 10 minut. Pod koniec miksowania dodajemy kilka kropel barwnika spożywczego, dowolnego koloru. Następnie do ubitej piany dodajemy przesiane i zmieszane razem mielone migdały z cukrem pudrem i delikatnie mieszamy łyżką do uzyskania jednolitej masy. 

Przygotowaną masę przekładamy do woreczka foliowego z szeroką okrągłą końcówką i wyciskamy makaroniki na formę lub jeśli jej nie mamy, na papier do pieczenia. Po wyciśnięciu makaroników lekko stukamy blachą o blat, aby pozbyć się ewentualnego powietrza i zostawiamy ciasteczka na 40 minut, aby utworzyła się skórka. Gdy po lekkim dotknięciu palcem na powierzchni makaronika nie pojawiają się ślady, to są one gotowe do wstawienia do piekarnika.


 W czasie kiedy makaroniki się suszą, nastawiamy piekarnik na 130  stopni Celsjusza. Ciasteczka pieczemy przez 18-20 minut. Po tym czasie odstawiamy je do całkowitego wystudzenia.

Gdy makaroniki stygną, zabieramy się do przygotowania szybkiego, dwuskładnikowego kremu. W tym celu topimy 50 g białej czekolady w kąpieli wodnej, a gdy czekolada się roztopi, czekamy chwilę, aby przestygła. Następnie miksujemy ją z połową opakowania serka mascarpone. 


Tak przygotowany krem przekładamy do woreczka foliowego  i wyciskamy go na połowę upieczonych makaroników, po czym przykrywamy drugim. Tak przygotowane makaroniki można spożywać od razu lub przechowywać w lodówce.

Smacznego!