Sprawdzony przepis!

Zdrowe lody jabłko-mięta i jabłkowo-grejpfrutowe

Przechodząc na zdrowy tryb odżywiania, będąc na diecie wegetariańskiej lub przechodząc post dr Dąbrowskiej, najbardziej brakuje mi lodów. Za oknem lato, a o tradycyjnych lodach mogę tylko pomarzyć. Jednak jak to się mówi, potrzeba matką wynalazku, więc wymyśliłam zdrowe lody.

Zdrowe lody jabłko-mięta i jabłkowo-greipfrutowe

Moje lody powstały w 100% soku jabłkowego wyciśniętego w domu. Na dodatek powstały dwie wersje smakowe: lody jabłko-mięta oraz jabłkowo-grejpfrutowe. Do uzyskania soku możecie użyć sokowirówki lub wyciskarki wolnoobrotowej. Ta ostatnia da możliwość wyciśnięcia również grejpfruta oraz liści miętowych. To co, gotowi na zdrowe lody.Składniki na 8 lodów (100 ml każdy):

  • 5 jabłek zielonych
  • 5 jabłek czerwonych
  • liście świeżej mięty (ilość wg uznania)
  • 1 grejpfrut

 

Obieramy jabłka, osobno zielone, osobno czerwone. Jabłka zielone i liście mięty przepuszczamy przez wyciskarkę, aby uzyskać sok. Wlewamy go do foremek do lodów i wstawiamy do zamrażarki na co najmniej 4 godziny.

Podobnie postępujemy z jabłkami czerwonymi, z których wyciskamy sok i łączymy go z sokiem z grejpfruta. Mieszanką napełniamy kolejne foremki, które również wsuwamy do zamrażarki.

Otrzymujemy w ten sposób kilka zdrowych, orzeźwiających, wodnych lodów naturalnie słodkich i o niskiej kaloryczności. Idealne dla osób na diecie oraz dla dzieci.


Smacznego!