Sprawdzony przepis!

Cytryny z imbirem do herbaty

Przepis na cytryny z imbirem, jako dodatek do herbaty dotarł do mnie od Joanny DM, czytelniczki mojego drugiego bloga Greckie smaki. Przepis jest bardzo prosty i został dziś przeze mnie sprawdzony. 

Cytryny z imbirem do herbaty

Herbata z cytryna i miodem smakuje bardzo dobrze, ale jeśli poleży nieco dłużej, to sadzę, że będzie jeszcze lepsza. Jak pisała Joanna oryginalna wersja jest zalewana syropem z wody i cukru oraz prawdopodobnie pasteryzowana. Taka można kupić w sklepie. Jednak zamieniła ona syrop na miód i przyznam, że to dobry wybór. Z tym, że trzeba pamiętać, żeby nie dodawać cytryn w miodzie do wrzątku, lecz do nieco przestudzonej herbaty.

Składniki:

  • Cytryny
  • Kawałek świeżego imbiru
  • Miód

Cytryny najlepiej ekologiczne, ilość i wielkość dowolna. Ja użyłam cytryn niemal prosto z drzewa, raczej małych, żeby zmieściły się do średniej wielkości słoika. Trzeba je wcześniej dobrze sparzyć, a następnie pokroić w plasterki, razem ze skórką. Korzeń imbiru obieramy ze skórki, a następnie w kosteczkę. Ja użyłam około 1,5 cm imbiru na słoik.


W słoiku układamy naprzemiennie plasterki cytryn i imbir, po czym wszystko zalewamy miodem. Ja użyłam miodu tymiankowego, lecz jak sugeruje nadaje się miód akacjowy, spadziowy, a najlepiej pomarańczowy, byle płynny. 

 

I dodatek do herbaty gotowy. Wystarczy wstawić do lodówki i  korzystać kiedy nam przyjdzie ochota. Osobiście wydaje mi się, że na jednym słoiczku nie poprzestanę.

Powodzenia!