Sprawdzony przepis!

Domowe lody mango

Te proste lody wykonasz bez problemu w warunkach domowych. Będziesz potrzebować jedynie trzech prostych składników oraz miksera. Oczywiście przyda się też odrobina cierpliwości, bo mimo że lody robi się szybko, to na ich zjedzenie trzeba poczekać, aż się zamrożą.

Domowe lody mango

Jednak smak lodów rekompensuje czekanie. Najlepiej, by uniknąć domowych rozruchów, przygotować lody wieczorem, a gdy rano się obudzimy, będą gotowe do podania.
Gotowe lody mango można nabierać do miseczki albo wkładać do rożka. Można też napełnić nimi foremki do lodów i uzyskać lody na patyku. Nam najbardziej smakują lody w kulkach. Możemy przygotować z nich również lodowy deser, dodając owoce, bitą śmietanę lub polewając polewą do ciast i lodów. Jednak nawet podane same zaspokoją najbardziej wybredne gusta.
 

Składniki:

  • 1 opakowanie śmietany kremówki
  • 1 opakowanie mleczka słodzonego zagęszczonego
  • 2 dojrzałe owoce mango


 

Na początek przygotowujemy wszystkie składniki. Śmietana powinna być dobrze schłodzona, mleczko też powinno być z lodówki. Zaczynamy od przygotowania owoców. Obieramy mango, wyciągamy miąższ i rozdrabniamy go blenderem. Możemy też rozdrobnić go ręcznie za pomocą widelca, chociaż to sposób bardziej pracochłonny.


Następnie ubijamy śmietanę kremówkę na sztywno. Do ubitej śmietany dolewamy zagęszczone mleczko słodzone, które będzie stanowić nasz składnik słodzący. Całość mieszamy łyżką lub delikatnie mieszamy mikserem.

Na koniec do masy dodajemy purée z mango, a całość dokładnie mieszamy. Masę przenosimy do przygotowanego pojemnika lub do foremek do lodów. Ja użyłam plastykowego pojemnika z przykrywką.


Lody wstawiamy do zamrażalnika na co najmniej kilka godzin. Moje zostały w nim całą noc.

 

Smacznego!