Sprawdzony przepis!

Amerykańskie placki — Pancakes

Amerykańskie placuszki są cudownie puszyste, miękkie, grube i bardzo smaczne. Polane syropem klonowym, a nawet miodem, z dodatkiem owoców są cudownym śniadaniem.

Amerykańskie placki — Pancakes

Można w ramach kulinarnych wariacji polać je jogurtem lub dodać bitej śmietany, zależy co nam w
duszy gra. To ulubione danie dzieci i wielu dorosłych, czemu naprawdę trudno się dziwić. Na dodatek ich przygotowanie jest tak szybkie i łatwe, że powinniście je wykonać.

Pancakes swoją pulchność osiągają poprzez dodania do ciasta środka spulchniającego, proszku do pieczenia, a także drożdży lub sody. Do ich przygotowania można używać różnego rodzaju mąki, jednak najczęściej jest to mąka pszenna lub kukurydziana. Oryginalne placuszki amerykańskie układa się w stos, z małą kostką masła na wierzchu i polewa syropem klonowym. Jeżeli towarzyszą im owoce, są to najczęściej owoce jagodowe. Co ciekawe placuszki amerykańskie, jako neutralne smakowo podaje się w wersji wytrawnej ze smażonym bekonem lub z jajkami, zwykle jako dodatek do dania głównego.


Składniki:
  • 3 duże jajka
  • 300 g mąki pszennej
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 280 ml mleka
  • szczypta soli
  • Masło
  • Syrop klonowy
  • Owoce (opcjonalnie)

Przygotowujemy wszystkie składniki. Do miski wsypujemy mąkę z proszkiem do pieczenia. Jajka rozdzielamy, wkładając żółtka do miski z mąką, a białka do osobnego naczynia. Do mąki z żółtkami dolewamy mleko i mieszamy do otrzymania gładkiego ciasta. Białka ubijamy ze szczyptą soli, a ubita pianę dodajemy do ciasta. Delikatnie mieszamy.Rozgrzewamy dobrą, płaską patelnię. Ja użyłam patelni Tefal do naleśników. Na rozgrzaną patelnię wlewamy niewielką ilość ciasta, tworząc małe, okrągłe placuszki. Smażymy je na średnik ogniu do momentu, gdy pojawią się pęcherzyki. Wtedy przekładamy placuszki na drugą stronę i dosmażamy.Pancakes podajemy polane syropem klonowym z odrobiną masła. Jeżeli nie mamy syropu klonowego, możemy użyć miodu. My podaliśmy też wersję z owocami. Dla każdego coś dobrego.
Smacznego!