Sprawdzony przepis!

Wafle ryżowe z masą kajmakową i czekoladą

Gdy dopada cię chęć na zjedzenie czegoś słodkiego, a nie chcesz sięgać po czekoladę, albo kolejny batonik, wówczas pomyśl o samodzielnym przygotowaniu słodkiej przegryzki. Niewykluczone, że w oczekiwaniu na gotowy deser, odejdzie ci pragnienie wchłonięcia sporej dawki kalorii.

wafle ryżowe w czekoladzie

Jeżeli apetyt na słodkie ci nie minie, wówczas będziesz cieszył się smaczną, własnoręcznie przygotowaną słodką przekąską. Możesz ja przygotować także dziecku, zwłaszcza gdy chcesz
sprawić dziecku przyjemność, a znajomemu dentyście pomóc zarobić kilka złotych. Tak czy inaczej, deser jest prosty do przygotowania, wystarczą trzy składniki, a najtrudniejsze jest czekanie, by całość zastygła i nadawała się do zjedzenia.Składniki:
  • 1 opakowanie wafli ryżowych
  • 1 opakowanie mleczka zagęszczonego słodzonego
  • 200 g czekolady

Zaczynamy od gotowania mleczka. Gotujemy je w zamkniętej puszce przez 2 godziny. Puszka powinna być przykryta wodą, która powinna gotować się na malutkim gazie.
Kiedy mleczko jest gotowe, odczekujemy chwilę, by przestygło, po czym otwieramy puszkę. Wafle rozkładamy na papierze do pieczenia i każdy pojedynczo smarujemy masą kajmakową. Posmarowane wafle odstawiamy, by masa zastygła. W międzyczasie roztapiamy czekoladę w kąpieli wodnej. Każdy wafel polewamy czekoladą i pozostawiamy, by dobrze zastygła.


Smacznego!