Sprawdzony przepis!

Aromatyczna kawa na zimowe dni

Należę do grona kawoszy, czyli przedkładam dobrą kawę nad herbatę. Moje gusta kawowe zmieniają się wraz z porą roku, a także zależą od okoliczności. W lecie piję najczęściej frappe, w zimie kawę po grecku, parzoną w tygielku. Jednak gdy idę do kawiarni często decyduję się na kawy smakowe.

Aromatyczna kawa

W domu również lubię eksperymentować z kawą, która mimo, że przygotowywana w prosty sposób może mieć niezwykły smak. Dlatego często taką kawę aromatyzuję przyprawami. Dodatkowo odkryłam sklep internetowy z ogromnym wyborem kawy, czyli MK Cafe. Znasz? Jeżeli nie to poznaj, bo MK Cafe - świeżo wypalana kawa w najlepszej cenie! Sprawdź! Na pewno nie pożałujesz.
Tym bardziej, że teraz sklep oferuje darmową dostawę. Skorzystaj już dziś!

Jak przygotować aromatyczna kawę?


Do przygotowania aromatycznej kawy będziemy potrzebować:
  • dobrej jakości zmieloną kawę
  • mielony cynamon
  • mielony imbir
  • wanilię lub ewentualnie cukier wanilinowy
  • kakao
  • goździki

Na dwie łyżeczki kawy dajemy po szczypcie mielonego cynamonu, imbiru i wanilii, pół łyżeczki naturalnego kakao i małego goździka. Jeżeli słodzimy to dodajemy również cukier w ilości dowolnej. Całość zalewamy wodą i stawiamy w tygielku lub małym garnuszku na ogień i doprowadzamy do wrzenia. Odstawiamy, po czym znów doprowadzamy do wrzenia. Tak zaparzoną kawę przelewamy delikatnie do filiżanek, przez sitko.

Taka kawa jest nie tylko smaczna i aromatyczna, ale również doskonale rozgrzewa, czyli nadaje się na mroźne, zimowe dni :)