Sprawdzony przepis!

Domowe czekoladki

Dzisiaj Walentynki, więc podarujcie sobie odrobinę słodyczy. Domowe czekoladki to pomysł na oryginalny, własnoręcznie wykonany podarunek. Wystarczy zapakować w ładne pudełeczko i mamy gotowy prezent dla bliskiej osoby.


Wykonanie jest bajecznie proste i niezbyt pracochłonne. Daje ponadto możliwość zmiany przepisu według własnych upodobań. Zastosowałam w nim ciemną gorzką kuwerturę, lecz można ją zastąpić mleczną albo białą, jeśli nie lubicie ciemnych czekoladek. Można dodać zamiast skórki
pomarańczowej mielone orzechy lub migdały, albo zamienić część cukru na chałwę. A propos chałwy, to przypominam wszystkim jej amatorom, że tutaj możecie przypomnieć sobie przepis na czekoladki chałwowe.

Składniki:
  • 200g kuwertury
  • 50g masła
  • 2 łyżki posiekanej, kandyzowanej skórki pomarańczowej
  • 2 łyżki likieru pomarańczowego (użyłam Grand Marnie)
  • 5 łyżek cukru pudruKuwerturę połamać na kawałki i stopić wraz z masłem, w kąpieli wodnej.


Podgrzewać, mieszając, do czasu, aż uzyskamy gładką masę. Wówczas dodać skórkę pomarańczową i likier i ściągnąć z ognia. Wsypywać cukier puder, mieszając do połączenia składników.


Gotową masę odstawić na pół godziny do przestudzenia. Następnie formować niewielkie kuleczki, które możemy otoczyć w startej czekoladzie.


Włożyć do lodówki na kolejną godzinę, aby stężały.


Słodkiego Dnia św. Walentego!