Sprawdzony przepis!

Jak smażyć produkty panierowane?Dobrze opanierowane mięso lub ryba powinna mieć rumianą, chrupką skorupkę.Co zrobić aby uzyskać odpowiednią powłokę? 
Co zrobić aby panierka nie odpadała albo nie przesiąkała tłuszczem?


Poniżej kilka rad:
  1. Panierować mięso tuż przed położeniem go na patelnię. Gdy za długo leży w panierce, wówczas bułka tarta wchłania wilgoć z mięsa i panierka odkleja się podczas smażenia.
  2. Panierka będzie lepiej trzymała się mięsa, jeżeli do mąki pszennej, przeznaczonej do panierowania dodamy trochę mąki ziemniaczanej.
  3. Kłaść smażony produkt na dość mocno rozgrzanym tłuszczu i smażyć z obu stron na rumiano, następnie zmniejszyć dopływ ciepła i dosmażyć, najlepiej pod przykryciem. Jeżeli położymy panierowane mięso na zbyt słabo rozgrzanym tłuszczu, wówczas panierka momentalnie wchłonie tłuszcz i nie zrumieni się. Tłuszcz nie może być też zbyt gorący np. nie może dymić, gdyż w tym przypadku przypalimy panierkę.
  4. Tłuszczu do smażenie nie może być też za mało, musi on przykrywać kotleta lub rybę przynajmniej w połowie. Dlatego warto przed podaniem osączyć smażone produkty przez ułożenie ich na papierowym ręczniku.
  5. Dla przestrzegających diety, lepszym wyjściem będzie panierowane mięsa piec w piekarniku. Smażone potrawy, chociaż smaczne, uważane są za niezdrowe, zbyt obciążające układ pokarmowy i na pewno bardzo kaloryczne.