O mnie

Jestem kobietą ale również żoną, matką i kucharką. Tą ostatnią z zamiłowania do jedzenia. 

Mieszkam w Grecji i z obu kuchni biorę to, co w nich najlepsze. Na składzie rodzinnym mam dwóch wegetarianów, dwóch mięsożerców oraz jednego malucha. Aby nie zwariować muszę kombinować :) 

Lubię wracać do starych, babcinych przepisów, które nigdy się nie starzeją, ale równocześnie uwielbiam eksperymentować, poznawać nowe smaki oraz wypróbowywać nowe przepisy, które później testuję na mojej cierpliwej rodzinie. Moja kuchnia to swoisty mix, w którym mam nadzieję, każdy znajdzie coś dla siebie. 

W wolnych chwilach zajmuję się czytaniem, pisaniem, fotografowaniem oraz oczywiście gotowaniem. Pieczenie uważam za cudowne antidotum na codzienne stresy. Nie tylko dlatego, że słodycze podnoszą poziom endorfin lecz również z powodu szczerego uśmiechu i zachwytu w oczach zjadających je dzieci :) 

Oprócz bloga na którym gościsz, prowadzę strony:

Wyspa Rodos

Greckie smaki 

Praca na swoim 

Dobre rady

Piszę również dla serwisu: Blogerzy ze świata 

Zapraszam również do zapoznania się z moją twórczością literacką.

Książka „Dziennik emigrantki” dostępna jest w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, Bibliotece Jagiellońskiej i  Bibliotece Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 Książka „Na półmetku” wydana w 2013 roku, formie e-booka, od tego roku dostępna również w formie papierowej w księgarni Bonito.

Mini słownik kulinarny polsko-grecki to pomoc dla turystów oraz osób, które chciałyby osiąść na stałe w Grecji, w zakresie słownictwa kulinarnego. To nazwy potraw oraz produktów potrzebnych do gotowania oraz przydatnych podczas wizyty w tawernie lub sklepie. 

Dla mających problemy organizacyjne przygotowałam poradnik Jak bez stresu przygotować święta Bożego Narodzenia? Porady w nim zawarte przydadzą się również przy przygotowywaniu innych świąt oraz uroczystości rodzinnych.

Na końcu pozycja najświeższa, czyli 100 przepisów na tradycyjne dania greckie, zebrane w pozycji Greckie smaki, która dostępna jest w formie elektronicznej lub na specjalne życzenie w drukowanej. 

Z tej samej serii Greckie słodycze bożonarodzeniowe.

Serdecznie zapraszam!


Komentarze