Sprawdzony przepis!

O mnie

Witam na mojej pierwszej stronie, założonej w 2013 roku.

Mam na imię Izabela. Jestem kobietą ale również żoną, matką i kucharką. Tą ostatnią z zamiłowania do jedzenia. 

Mieszkam w Grecji i z obu kuchni biorę to, co w nich najlepsze. Na składzie rodzinnym mam dwóch wegetarian, dwóch mięsożerców oraz jednego niejadka. Aby nie zwariować muszę kombinować :) 

Lubię wracać do starych, babcinych przepisów, które nigdy się nie starzeją, ale równocześnie uwielbiam eksperymentować, poznawać nowe smaki i wypróbowywać nowe przepisy, które później testuję na mojej cierpliwej rodzinie. Moja kuchnia to swoisty mix, w którym mam nadzieję, każdy znajdzie coś dla siebie. 

W wolnych chwilach zajmuję się czytaniem, pisaniem, fotografowaniem oraz oczywiście gotowaniem. Pieczenie uważam za cudowne antidotum na codzienne stresy. Nie tylko dlatego, że słodycze podnoszą poziom endorfin lecz również z powodu szczerego uśmiechu i zachwytu w oczach zjadających je dzieci :) 

Oprócz bloga na którym gościsz, prowadzę strony:

Wyspa Rodos

Greckie smaki 

Praca na swoim 

Dobre rady

Zapraszam również do zapoznania się z moją twórczością literacką.

Książka „Dziennik emigrantki” dostępna jest w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, Bibliotece Jagiellońskiej i  Bibliotece Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka „Na półmetku” wydana w 2013 roku, formie e-booka, od tego roku dostępna również w formie papierowej w księgarni Bonito.

Mini słownik kulinarny polsko-grecki to pomoc dla turystów oraz osób, które chciałyby osiąść na stałe w Grecji, w zakresie słownictwa kulinarnego. To nazwy potraw oraz produktów potrzebnych do gotowania oraz przydatnych podczas wizyty w tawernie lub sklepie. 

Dla mających problemy organizacyjne przygotowałam poradnik Jak bez stresu przygotować święta Bożego Narodzenia? Porady w nim zawarte przydadzą się również przy przygotowywaniu innych świąt oraz uroczystości rodzinnych.

Na końcu pozycja najświeższa, czyli 100 przepisów na tradycyjne dania greckie, zebrane w pozycji Greckie smaki, która dostępna jest w formie elektronicznej lub na specjalne życzenie w drukowanej. 

Z tej samej serii Greckie słodycze bożonarodzeniowe.

Serdecznie zapraszam!